25 Temmuz 2014

UMUT HAREKETİ’NİN GENÇ LİDERİ BURSA’DAN YOLA ÇIKTI

ile Emrah Konuralp
Share

OLAY Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın Köşe Yazısı:

DSP’de, rahmetli Bülent Ecevit’in üstüne titrediği, partinin geleceği gördüğü genç isimdi. Ecevit bu nedenle Emrah Konuralp’ı hem Gençlik Kolları Genel Başkanıyaptı, hem de Parti Meclisi’ne aldı. Zeki Sezer döneminde Konuralp yine PMüyesiydi. 2010 yılına kadar Genel Merkez’de görevler aldı.
Sonra…
Masum Türker’in genel başkanlığa gelişi sürecinde karşı oldu. Türker seçilince deDSP Genel Merkezi’yle teması kesildi.
Şimdi…
Umut Hareketi lideri olarak il il geziyor. Dün akşam Bursa’ya geldi ve birlikte hareket ettiği arkadaşlarıyla iftar yaptı.
İftar öncesi…
Bursa temsilciliğini üstlenen Metin Güneş ve ekibiyle birlikte konuğumuz olan Emrah Konuralp, başlattığı DSP yürüyüşünü anlatırken geçen yıl yapılan kurultayı anımsattı:
“Geçen yıl kurultaya gidilirken DSP 30 ilde kongre yaptı. Çünkü diğer illerdeki örgütlerde biz etkiliydik. Kongre yapılan bazı illerde de bizim arkadaşlarımızın aday listelerini kabul etmediler.”
Şunu ekledi:
“Tek bir kurultay kongresi seçtiremeden gelmemize karşın 200 civarında oy aldık. Mevcut genel başkan da 400 civarı oyla seçildi.”
Şu noktada umutlu:
“Umut Hareketi DSP tabanından ciddi destek alıyor. Çünkü partimizin tabanı gençlik ve dönüşüm istiyor.”
Partinin son iki seçimde onbinde 24’ten onbinde 8’e gerilediğini anımsattıktan sonra küçük bir anekdot aktardı:
“1 Haziran’da Bursa’ya geldiğimde Olay Televizyonu kısa bir röportajımı yayınladı. Fakat o kısa röportaj bile Genel Merkez’de yankı buldu, 27 Haziran tarihinde ben ve arkadaşlarım tedbirli olarak disipline verildik.”
Adında demokratik sol olan bir parti için bu davranış gerçekten dikkat çekici. Disipline verilenler arasında Metin Güneş de var. Hatta, Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ilçelerinin kendileriyle birlikte olması nedeniyle buralarda yeni yönetim oluşturulamadığını söylediler.
Konuralp’in son mesajı ise şöyle oldu:
“Türkiye’nin bedel ödemeye hazır cesur bir genç lidere ihtiyacı var. Biz de iki şeyimize güveniyoruz. Cesaretimize ve Türk halkına.”